Nauka

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Na https://digitalownia.pl odnajdziesz więcej szczegółów o digital paintingu.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do projektowania świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Współczesne narzędzia do digital paintingu

Jest mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż został stworzony jako narzędzie do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został głównym softwarem game devów i artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak m.in. Krita, Corel Painter czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane farbami akrylowymi, akwarelami bądź temperą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Wybierz kurs digital paintingu online z opcją konsultacji z twórcą kursu

Właściwie lekcje malarstwa cyfrowego przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samemu, niemniej jednak aby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać istotne techniki korzystania z pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, rekomendujemy wykupić kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa online. Spektrum technik jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż tylko podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi kontakt z twórcą szkolenia.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]