Ogrodnictwo

Podłoża ogrodnicze – mieszanki i substraty dachowe

Projektowanie ogrodów wymaga używania profesjonalnych podłoży, które pozwolą osiągnąć rewelacyjne rezultaty. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju substratu?

Podłoża ogrodnicze – perlit i nawozy mineralne

Zainwestowanie w profesjonalne podłoże ogrodnicze pozwoli uzyskać piękne rośliny, dlatego bardzo ważne jest dobranie specjalnych produktów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje mieszanek ogrodniczych, które gwarantują maksymalne rezultaty. Niektóre gatunki roślin wymagają specyficznych warunków – wówczas zalecane jest stworzenie im mikroklimatu zbliżonego do naturalnego. Mieszanki dostępne w sklepach tworzą np. nawozy mineralne, węgiel brunatny, ziemia darniowa, torf. Ziemie odróżniają się od siebie skalą zasadowości, zawartością próchnicy i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – jakie substraty na skośny dach?

Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz niezwykle popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz zastosować odpowiedni substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do wysiewu traw. Na substracie intensywnym można uprawiać również byliny. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Duże obciążenie dachu jest kolejnym przeciwwskazaniem do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są stworzone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak rozchodniki, macierzanki i zioła. Chcesz hodować rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych dachach.