Hobby i rekreacja Podróżowanie

Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Zainteresowany Dolomity trekking? Skieruj się tu.

Sympatycy aktywnego wypoczynku z pewnością znają na pamięć nieomal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce zlokalizowanych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Bez wątpienia budzą one zachwyt, lecz osoby, które często praktykują ten typ aktywności po jakimś czasie pragną poczuć na nowo podekscytowanie płynące z ekskursji po nieznanym zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w polskich górach, jeżeli można podziwiać zdumiewające widoki we włoskich Dolomitach?

Cechy włoskich Dolomitów

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się sporą liczbą baszt skalnych, turni i skalistych grani, które w trakcie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie całego świata!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują bardzo spadziste stoki, wiele urwisk i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich także wiele bezpiecznych szlaków, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

W Dolomitach spędzisz także aktywnie zimę

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu z pewnością oczaruje wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach turystycznych, które zostały zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Plan wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, by członkowie grupy przeszli instruktaż z zasad asekuracji, a także procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i wyróżniający się wysoką sprawnością fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości osób fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz jej uczestnicy na pewno nie zapomną o niej przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w aktywny sposób zimę, chodząc po mało stromych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto czy Tofanów.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]