Hobby i rekreacja Podróżowanie

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta wycieczki na Kilimandżaro, skieruj się na http://tinyurl.com/y6eb4tuj.

Sięganie po górskie szczyty to cel wielu turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niezatartych przeżyć na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów przyciągają głównie możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, kurczące się już lodowce, a także niesamowite krajobrazy. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na znaczną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda sprawia, iż zdobycie masywu jest dla turystów sporym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą cechować się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez blisko 8 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się także wyposażyć się w medykamenty zmniejszające niebezpieczeństwo zachorowania na malarię. Przed atakiem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających insekty oraz zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, aby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]