Nasze porady Podróżowanie Witryny internetowe

Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Wszystko, co warto wiedzieć o ładnych miejscach w Małopolsce, przeczytasz na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o godnych zobaczenia atrakcjach oraz bieżących imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o wystawach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której szybko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, hotele, motele i kempingi, jak również galerie i zabytki położone w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Prócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz urok parków narodowych i krajobrazowych.

Portal o zabytkach Małopolski dba także o cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne południowe miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Niezmiernie pomocna dla obcokrajowców może być również podstrona Rozmówki, na której poznają popularne słowa i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wizyty w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu spis ambasad i konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego