Hobby i rekreacja Podróżowanie

Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty trekkingów!

Wycieczki w góry mogą przybierać wiele postaci. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, niezbędna jest praktyka w poruszaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj stosowny poziom trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy wyróżniają trzy stopnie trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanej aktywności. Następny stopień trudności wymaga lepszej sprawności oraz co najmniej elementarnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla jednostek z wysoką sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w czasie długiej wyprawy.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju rozrywki bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o pozostałe pasma Europy, największym powodzeniem cieszą się Alpy, Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte oraz leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki mogą z kolei spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Karakorum czy Andach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]