Hobby i rekreacja Podróżowanie

Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Co powinieneś wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Chodzenie po najwyższych górach kojarzymy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się najczęściej tego typu umiejętności – w różnych górach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeśli oczywiście jest wyposażony w odpowiednie narzędzia, tj. buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych odcinkach niezbędna okaże się też obecność sprawdzonego instruktora, który powie, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on potrzebny? W których górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co będzie potrzebne?

Trekkingi są czasem prowadzone w bardzo technicznym obszarze, co sprawia, że potrzebne stają się sprzęty ułatwiające przejście trasy. Najważniejszymi z nich są na pewno raki, które gwarantują stabilizację również na oblodzonych trasach – a na wielu górach uświadczyć je możemy także wiosną. Na trudnych podejściach przydatny będzie również czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne będą specjalistyczne kwalifikacje – z tego powodu nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który powie nam, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Trekkingi – w których miejscach się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, a te zazwyczaj okazują się nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – polscy górołazy często wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w gronie fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi w okolicach Annapurny i K2.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]