Hobby i rekreacja Podróżowanie

Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Co powinieneś wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Himalaje razem ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma niemało elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć też o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań uznanych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Przyczyną problemów bywa też samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]