Podróżowanie Rozrywka

Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Wycieczki dla aktywnych - ta niezwykła oferta Cię zadziwi.

Są dwa typy ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na przyjemnym lenistwie i ci, którzy każdy dzień wolny starają się zaplanować sobie tak, żeby zrobić coś szczególnego, czego dotąd nie doświadczyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne sporządzają interesujące oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wyprawy to pieczołowicie zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chcą poznać rozmaite regiony Polski i świata z całkiem innej perspektywy. Harmonogram takich wycieczek jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których zwykły turysta nie uświadczy z pozycji komfortowego leżaka na patio wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących interesujących doświadczeń to również wspaniała okazja, by nabyć dodatkowe kwalifikacje, bowiem często wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do poznania mechanizmów przetrwania w danym obszarze. Na wycieczce w góry można m.in. dowiedzieć się, jak używać raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują metody survivalu, a także tego, jak zachować się w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. w razie zejścia lawiny. Trzeba też podkreślić, że taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich zadań wymagających zaufania i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Dokąd organizowane są aktywne wyprawy?

Najpopularniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to głównie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i pokonać 4 najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez trudu dadzą sobie rade także w czasie wycieczki na Wyspy Komodo bądź w Himalaje.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]