Podróżowanie Rozrywka

Wycieczki w Alpy dla miłośników trekkingu

Skieruj się tutaj, jeśli interesuje Cię aktualna oferta wycieczki w Alpy Austriackie.

Pasjonaci gór, którzy poznali już z każdej strony wszystkie szlaki w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich i w Karpatach, częstokroć zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Malownicze szczyty Alp – marzenie alpinistów z całego globu

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje parę państw, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zachwycające szczyty, o których pokonaniu fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to przykładowo Weisshorn – 4506 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Liskamm – 4527 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses lub Tre Cime di Lavaredo. Rozróżnia się niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktowów

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują polscy organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest sporo intrygujących propozycji skierowanych do entuzjastów gór o rozmaitym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już umiejętność jazdy na nartach i utrzymują wystarczającą kondycję fizyczną, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala zdobywać nowe umiejętności. Tym, którzy myślą głównie o aspekcie szkoleniowym, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Największym plusem tych wypraw jest to, że odbywają się w ograniczonych, najczęściej siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na wnikliwą uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie zachwycającym doświadczeniem, niosącym radość z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]