Hobby i rekreacja Podróżowanie

Wyprawy w góry – nie tylko Tatry

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wyprawach w góry? Idealnie trafiłeś! Kliknij tutaj

Mnóstwo osób wykorzystuje swój czas wędrując po górach. Zazwyczaj zaczynają od tras wytyczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak przestaje być to wystarczające. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty leżące w dalekich od Polski rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Aktualnie przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko polskie i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale też najwyższe góry Azji, Afryki czy Meksyku. Bez wątpienia wielkim udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus czy Kazbek. Oczywiście asysta agencji wiele upraszcza, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Potrzebna jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam wytrzymać długą wędrówkę z bardzo masywnym, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem i dobrej jakości sprzętem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy postanawiają wziąć udział we wspinaczce górskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w zbliżonych do tego rodzaju ekspedycjach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się więc doświadczenie pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry konieczne jest pełne podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez prowadzącego grupę.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]