Finanse Prawo i wymiar sprawiedliwości

Kredyt we frankach – pomoc prawna dla frankowiczów

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankach czy też polisolokaty. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Dodatkowo są to też postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia lub unieważnienie umów.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, m.in. z Raiffeisen Bank Polska, mBank, Bank Millennium oraz Getin Noble Bank. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, aby pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają też inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w przygotowywaniu rozmaitego typu dokumentów: pozwu, zawezwania do próby ugodowej, reklamacji i innych.

Kredyt we frankach szwajcarskich – pozew przeciwko bankowi

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.