Prawo i wymiar sprawiedliwości

Prawo pracy w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, tak od strony pracodawcy, jak i pracownika. Nasza praca skupia się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w obszarze bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii radców prawnych

Reprezentując Pracodawców, na co dzień udzielamy pomocy przy opracowaniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji, jak i rozwiązania. Świadczona przez nas pomoc prawna ma za zadanie nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale również ochronić ich przed sporami sądowymi z pracownikami. Jesteśmy świadomi, iż wraz z rozwojem firmy, respektowanie prawa pracy jest coraz większym wyzwaniem. Dlatego też naszym celem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na niejasnościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny jako pełnomocnik Pracownika

Równie często podejmujemy się roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie znacznie częściej nasza pomoc skupia się na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezzasadnym zwolnieniem lub chociażby nadgodzin. Niewątpliwie wymaga to od nas zupełnie innego zaangażowania, gdyż tego typu sprawy charakteryzują się ogromnymi problemami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sędziego do racji Klienta staje się dużym wyzwaniem.