Informatyka Reklama, promocja, marketing

Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Ale co można zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

W czym pomaga optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki dobrze przeprowadzonej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na wielkość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.