Robienie zakupów

Antena satelitarna – alternatywa dla kablówki

Jeśli szukasz anteny SAT, koniecznie odwiedź tę stronę

Większość z nas posiada w swoim mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasami zobaczyć interesujący serial bądź talk-show w telewizji. By odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą aktualnie można znaleźć w sprzedaży bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która często określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Sięgając po antenę SAT można w związku z tym odbierać wciąż ogromnie popularną w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporego odsetka odbiorców z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyróżnia się kilka typów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne i panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się określonymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment zazwyczaj użytkownicy stosują jednak modele, których średnica wynosi od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek działania niekorzystnych czynników pogodowych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej klasy antena SAT będzie mogła służyć wiele lat.

Co poza anteną SAT jest niezbędne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem niezbędnym do tego, żeby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej trzeba także zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Konieczny jest również konwerter (dwupasmowy lub posiadający oddzielne pasmo), odbiornik satelitarny i kabel antenowy.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]