Robienie zakupów

Antena telewizyjna – cechy charakterystyczne

Więcej informacji o antenie DVB T

W zdecydowanej większości domów znaleźć można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zainwestować też we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj niezwykle szeroki. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, odznaczają się też niezwykłą odpornością na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Wielka oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zastosować. Warto pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]