Biżuteria Robienie zakupów

Biżuteria z ametystami

Tutaj zaopatrzysz się w biżuterię z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Brazylii, Mozambiku, Kenii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziesz na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto nosić nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym na własnej skórze.