zestaw ogrodowy drewniany, meble ogrodowe drewniane
Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Drewniane meble i komplety ogrodowe – jakość, elegancja i wytrzymałość

Meble, które ustawiamy w mieszkaniu muszą być ładne, trwałe i wygodne. Natomiast całkowicie inaczej postrzegamy meble ogrodowe. W polskich ogrodach i na działkach dominują metalowo-plastikowe stoliki oraz krzesełka. Jednakże nic tak wspaniale nie harmonizuje się z radosną zielenią naturalnego otoczenia jak tradycyjne ogrodowe meble drewniane.

Zestawy mebli ogrodowych, w które warto się zaopatrzyć

Jeśli dysponujemy większym ogrodem zalecamy urządzić go tak, by w letnie miesiące można było wygodnie relaksować się i jeść pod gołym niebem. Podstawowym wyposażeniem ogrodu lub działki jest tym samym zestaw mebli ogrodowych – duży stół razem z zestawem siedzisk w ilości wystarczającej dla wszystkich domowników i ich przyszłych gości. Jeśli ogród jest na tyle duży, iż wykonany w nim został zakątek z oczkiem wodnym lub wiedzie przez niego kilka alejek, polecamy wziąć pod uwagę postawienie w tych punktach drewnianej ławki, na której można przysiąść bądź nawet się położyć i sycić się okalającym nas spokojem. Ale nawet jeśli brakuje miejsca na ustawienie rozbudowanego kompletu ogrodowego, warto znaleźć przestrzeń na 2-3 drewniane leżaki ogrodowe, które w razie konieczności można rozłożyć, by cieszyć się promieniami słońca.

Ogrodowe meble drewniane – ekologiczna opcja aranżacji działki

Drewniane są niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie doskonale wyglądają postawione pośród zieleni, jak i jako meble balkonowe albo tarasowe. Drewno uwydatnia rustykalny charakter przestrzeni, lecz nie znaczy to, że drewniane zestawy ogrodowe są banalne i brzydkie. Drewno pozwala na ogromną kastomizację. Meble można przemalować na rozmaite kolory korespondujące z daną wizją ogrodu. Można też zaakcentować ich naturalność – wystarczy po prostu zastosować odpowiednią bejcę. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników z plastiku, ogrodowe zestawy drewniane będą służyć przez wiele lat, jednakże wymaga to od ich posiadacza troskliwej konserwacji. Jeżeli meble będą cyklicznie olejowane oraz impregnowane zgodnie z zaleceniami producenta, niekorzystne warunki atmosferyczne będą mieć śladowy wpływ na ich niszczenie. I co zapewne kluczowe dla osób troszczących się o przyrodę – meble z drewna są najbardziej ekologiczną opcją, jeśli idzie o aranżację ogrodu. Nawet jeżeli z powodu zużycia przyjdzie czas, żeby się ich pozbyć, jest to odpad, który szybko się rozkłada, a więc o niewielkim szkodliwym oddziaływaniu na otoczenie.

Nasze dane kontaktowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]