Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Gdzie wykorzystuje się suchościeralne tablice magnetyczne?

Tablice szkolne kojarzymy przeważnie z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek do tej pory są bardzo popularne w polskich szkołach, pomału są wypierane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze plusa?

Białe tablice magnetyczne są w dzisiejszych czasach chętnie stosowane w biurach, urzędach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są okresowe szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i procedury. Zaletą takich tablic jest w głównej mierze to, iż do pisania na nich korzysta się z szybkoschnących markerów, które łatwo się ściera przy pomocy gąbki lub szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni różne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest nadzwyczaj proste. Wystarczy cyklicznie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć zakup tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w mieszkaniu – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to idealnie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Powieś ją w kuchni, a gdy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, cukier czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić weekendowy wieczór na grze w kalambury, wisielca albo składając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży także rodzicom, którzy chcą pomóc dziecku w nauce liter lub matematyki.