Robienie zakupów Żywność

Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Chcesz nabyć kapsułki do ekspresu? Odwiedź ten adres.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy równie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie przygotowaną udajemy się na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 15%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. W tej chwili do większości modnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]