Hobby i rekreacja Robienie zakupów

Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Jeśli potrzebujesz czapsów, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2JIicL5

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Główne cechy sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży przede wszystkim spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wykonane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są polecane dżokejom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Obszerny wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]