kosmetyki naturalne, kosmetyki ekologiczne
Robienie zakupów Uroda

Kosmetyki naturalne – na bazie czystych, ekologicznych roślin

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale również aby zawierały nieszkodliwe dla organizmu składniki.

Zalety kosmetyków naturalnych

Produkty, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Zazwyczaj pakowane w przyjazne środowisku opakowania, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Skład kosmetyków ekologicznych

Do wytwarzania kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. migdałowy, macadamia czy arganowy, ale też rzadsze oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków wytwarzanych fabrycznie, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnego balansu między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości naturalnych składników.

Jakie kosmetyki naturalne łatwo kupić w Polsce?

Największym asortymentem szczycą się doskonale wyposażone sklepy online. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – balsamy nawilżające, kremy naturalne, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może też zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]