Robienie zakupów Uroda

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy dla każdego typu cery

W tym miejscu znajdziesz kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy

Również młoda skóra bez wyprysków wymaga właściwej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić naturalne procesy starzenia się tkanek i konsekwencji dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. Przede wszystkim ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest w największym stopniu podatna na tworzenie się nieestetycznych zmian, pośród których zmarszczki są szczególnie przykre dla pań, jak i panów. Dlatego tak istotne jest, by używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do wieku oraz rodzaju skóry. Szczęśliwie nie jest to trudne, gdyż na rynku można kupić kosmetyki dostosowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co znajduje się w ich składzie?

Najważniejszym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy nierzadko zawierają mocznik – czynnik, który łączy cząsteczki wody i w ten sposób powstrzymuje jej utratę, a oprócz tego czyni skórę delikatniejszą. Kremy tego rodzaju zawierają także ceramidy – tłuszcze, które również uniemożliwiają utratę wody dzięki temu, że wypełniają przestrzenie pomiędzy komórkami skóry. Istotnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest również skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. We właściwym stężeniu skwalen eliminuje wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a jednocześnie pozwala substancjom odżywczym przeniknąć do skóry.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kremy na zmarszczki można podzielić na kilka typów. Najistotniejszym kryterium podziału jest wiek użytkownika, dla którego przeznaczony jest dany preparat. Przy jego doborze powinno się również zwrócić uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu pod oczy czy też do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]