Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Lampa solna – delikatne i kojące światło

Kup lampę solną.

Drobne ozdoby z kamienia i innych minerałów od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wycieczek po Europie, a czasami kupujemy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – na ogół służą jako zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wykonać przedmioty używane na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne występują w trzech barwach

Lampy solne są estetyczne i bez większego problemu dostosujemy je do aranżacji pomieszczenia, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, bo nie ma kamieni o takich samych kształtach ani wzorze krystalizacji. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się robieniem owych lamp, nadają im przeróżne kształty, np. walca albo sześcianu.

Lampy solne a generowanie jonów ujemnych

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania ujemnych jonów, równoważących te generowane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie dają te lampy, jest łagodne i uspokajające, zatem poleca się stosowanie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, bowiem z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w dekoracji mieszkań oraz gastronomii.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]