Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Dowiedz się, gdzie kupić listwę podłogową

Wydają się mało ważnym elementem, jednak ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz ochraniają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i wspaniale współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]