Robienie zakupów Uroda

Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Tu znajdziesz maski do włosów

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich kondycję źle oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – słońce, ekstremalne temperatury czy też silny wiatr. Jednakowo szkodliwe może okazać się użycie nieodpowiednich kosmetyków, koloryzacja, zasypianie z wilgotnymi włosami czy też stylizacja za pomocą prostownicy bądź suszarki. To powoduje, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są duże, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. W szeregu przypadków jednak ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów zapewniają dużo intensywniejszą odbudowę niż zwykłe odżywki. Lepiej także chronią włosy. Styliści często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet krańcowo uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. By przeniknęły w głąb komórek włosów i skóry, należy je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najodpowiedniej korzystać z nich raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej składników wpływających na polepszenie kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego preparatu, pojedyncze składniki mogą być dobrane tak, aby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniami UV) albo by je odbudować. W tym celu stosuje się takie substancje jak keratyna, silikony, a także różnego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie prócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]