Robienie zakupów

Niechciane napisy na murach? Użyj środka do usuwania farby

Więcej szczegółów o preparacie do usuwania farby olejnej

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem pojawiania się malunków na elewacjach budynków i murach bardzo przybrał na sile. Przeważnie przybierają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, a ponadto często napisy te zawierają treści rasistowskie lub wulgarne. Nie dziwi zatem, że zarządcy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, by pozbyć się ich z murów. W tym celu zwykle postanawiają powtórnie pomalować ścianę – to jednakże jest całkiem kosztowne i pochłania mnóstwo pracy. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie środka do usuwania farby.

Jak działa środek do czyszczenia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających komponenty popularnych farb – w szczególności różnego typu żywice. Ich charakterystyczny skład powoduje, że środki tego typu pozwalają na mycie także bardzo chropowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (np. toluenu), które są niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na fasadę obiektu – w tym celu należy użyć wałka lub dużego pędzla. Po godzinie środek należy wypłukać wodą albo usunąć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać środki do mycia elewacji?

Preparat do usuwania farby olejnej powinien znajdować się pod ręką wszystkich firm sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to głównie fasady niestrzeżonych bloków są narażone na działania wandali. Małe opakowanie środka przyda się również posiadaczom domów jednorodzinnych, firm czy sklepików. Nabycie preparatu do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian po raz kolejny duża oszczędność – zarówno jeśli chodzi o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do wykonania tej pracy.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]