Robienie zakupów

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Szukasz mopów do mycia podłóg? Sprawdź https://verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, gdy idzie o sporą powierzchnię bądź nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwie cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma służyć do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto również pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie.

Odpowiedniej długości trzonek i wiadro – ważne akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Nieomal jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza czyszczenie posadzek. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni radzimy używać zestawu wiadro plus mop.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]