Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Rolety dzień i noc – dla fanów pełnej kontroli

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to też świetny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale różnych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się również w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli chcesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.