Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Rolety dzień noc i firanki – czy da się zaaranżować ten duet we wnętrzu?

W trakcie urządzania pokoi jesteśmy postawieni przed decyzją: zasłony, rolety czy żaluzje? Czy zdarzają się sytuacje, kiedy te elementy – rolety dzień i noc i zasłony – mogą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przejrzeliśmy inspiracje wnętrzarskie i teraz będziemy starać się udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z firankami lub zasłonami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach poświęconych urządzaniu wnętrz znaleźliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń według tego pomysłu. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień i noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym wnętrzu: kobiecej sypialni, dziecięcym pokoju lub salonie, oprócz rolety masz możliwość także w oknie zawiesić firanki. W jakich kolorach? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie postaw na firankę w kolorze białym, jasnoszarym bądź kremowym. Roleta jest monochromatyczna i jasna? Firanka może być w mocniejszym kolorze. Urozmaici to wnętrze i będzie dopełnieniem lub kontrastem do umieszczonych tam dywanu, mebli, poduszek i innych bibelotów.

Rolety dzień noc zasłonami – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

W czasie naszych poszukiwań znaleźliśmy też kilka sugestii zgrania rolety dzień i noc i zasłon. Pierwszy nurt to monochromatyzm: roleta i zasłona utrzymana w tej samej gamie barw (np. brązie, szarości, bieli, beżu). Inna propozycja to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym motyw zasłony wybierz tak, żeby pasował do stylu pokoju (dziecięce bohomazy, romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy, modne kropki). Ostatnia sugestia bazuje na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz stonowana zasłona: biała, szara, beżowa. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to oryginalny sposób na urządzenie wnętrza. Czy masz odwagę sprawdzić ten modny duet w swoim domu?