Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Więcej szczegółów o shuttersami w salonie

Shutters, innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zazwyczaj z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednak ten element zabezpieczenia okna można zastosować także w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła przenikającego do pomieszczenia

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, będą wypełniały podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim większą część dnia. Z tego powodu wypada zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie przytulne. Opcja wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co umożliwia m.in. całkowite jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć coś w telewizji, albo jego częściowe ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – świetna ochrona przed hałasem

Swoboda regulacji wnikania światła do wnętrza jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże z jeszcze innego powodu – za ich sprawą można skutecznie korygować temperaturę sypialni, która ma jak powszechnie wiadomo olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic shuttersów w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Na dodatek shuttersy tworzą efektywną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu niż w plisach firan, a ich konserwacja jest bardzo prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale sprawdzą się też w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]