Biżuteria Robienie zakupów

Srebrne wisiorki

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w srebrne wisiorki

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie może to zaskakiwać – jest plastyczne, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro źle reaguje również na styczność z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę albo zmieni kształt. Przed włożeniem do kuferka paru ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je delikatną ścierką lub wrzucić do foliowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde mogą porysować fakturę.