Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Stoliki kawowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne

Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Należy również mieć na uwadze, iż jest to interesujący detal aranżacji pokoju dziennego. Zależnie od naszych wymagań możemy przebierać wśród kilku modeli stolików. Jaki jednak będzie najlepszy?

Jak wybrać stosowny stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika wypada zwrócić uwagę na kilka czynników. Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać książki bądź czasopisma? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń mieszkania? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może pomóc nam w dopasowaniu stolika do naszych wymogów.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko maksymalnie zaplanować niewielką powierzchnię wnętrza, ale także bez wysiłku podtrzymać w nim porządek. Można przemyśleć także kupno stolika z blatem, który można zdjąć.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć zakup stolika z owalnym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te kwadratowe. Oryginalne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Uznaniem mogą poszczycić się też stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, aby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki o kształcie hexagonu można swobodnie zestawiać z większą liczbą modułów. Z kolei tym, którzy lubią pijać kawę w dużym towarzystwie, zaleca się ławy albo stoliki z możliwością rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik o owalnym blacie będzie dobrym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem DIY (Do-It-Yourself), na przykład wykonanym z europalet. Interesującym pomysłem jest używanie drewnianego pieńka bądź zabytkowego kufra jako stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, czyli mniej więcej 50 centymetrów. Jeśli chcemy postawić go z boku szezlonga, to dla pełnej wygody użytkownika musi sięgać do wysokości podłokietnika.