Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Dalsze informacje o okiennicach dekoracyjnych

Projektując aranżację pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Najczęściej wybiera się klasyczne aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które czasami łączone są z roletami. Jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Charakterystyka okiennic ozdobnych typu shutters

Podstawowym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od zachcianek lokatorów. Wykonuje się je z listw drewnianych, z płyt MDF, a także PCV. Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, aczkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach bądź w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie spotyka się nadal sporadycznie, ale większa część z nas na pewno kina czy telewizji, gdyż tego typu okiennice są niezwykle popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii i południowych Stanach USA.

Czy warto wybrać shuttersy?

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one także przydatne funkcje. Z ich sprawą można kontrolować użycie energii słonecznej: w upalne miesiące ograniczać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy świetnie komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i nie ma na ogół przeszkód, aby założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niesłychanie luksusowy wygląd, w wyniku czego zwiększają wartość posesji. Trzeba także podkreślić, że kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez pomocy łańcuszków, co rodzice dzieci czy właściciele psotnych zwierzaków, które zagmatwać sterczące linki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]