Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W upalne miesiące w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem są rolety podgumowane. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed opuszczeniem mieszkania zasłoń okna roletą podgumowaną i po powrocie ciesz się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, doskonałym do odpoczynku. Taki typ rolety w pełni nie przepuszcza światła słonecznego. Jak działa roleta podgumowana? W jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Zalety rolety podgumowanej

Największą zaletą rolet podgumowanych jest fakt, że powodują one stuprocentowe zaciemnienie wnętrza. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza światła do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie nagrzewa. Najczęściej latem utrzymanie w pokojach właściwej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie posiadasz klimatyzatora, to wybierz taki model rolety. Rolety podgumowane najczęściej są montowane we wnętrzach, takich jak kuchnia czy łazienka, ale również w silnie nasłonecznionych pokojach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były ozdobą Twojej sypialni lub salonu.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Rolety podgumowane zwykle dostępne są w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeśli szukasz przesłony do nasłonecznionego albo mocno oszklonego wnętrza, to ten rodzaj sprawdzi się doskonale. Także pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet oraz salon, to świetne wnętrza dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych detali pokoju lub zdecyduj się na model w zupełnym kontraście do reszty. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko jest zależne od Twojej inwencji i koncepcji ich wykorzystania.