Nauka Rozrywka

Chcesz zapisać się na kurs akwareli? Wybierz naukę w szkole rysunku

Pełna oferta kursu akwareli znajduje się na tej stronie.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jednym z twórczych sposobów wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym ekspertem, aby odczuwać z tego radość na co dzień. Dla wielu ludzi jest to przecież jedynie hobby albo forma rozluźnienia się po wyczerpującym dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Lecz jeśli chcesz malować coraz lepiej, powinno się zapisać się na kurs akwareli.

Kurs akwareli – dla młodych artystów i nie tylko

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nieskomplikowanego do stworzenia, ale jest wynikiem wielu czynników, o których młody twórca na ogół mało co wie. Spory udział w samym procesie malowania ma również koincydencja – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet twórcy od lat biegli w tej technice nigdy nie są przeświadczeni o tym, że malunek zawsze będzie idealnie taka, jak przewidywali. Nauka malowania akwarelami to znakomite miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania i nabyć przydatną podstawową wiedzę nieodzowną do rozwinięcia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu radośnie widziany, niezależnie od tego, czy podjął już samodzielne próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym typem farb. Instruktorzy kursu podczas pierwszych godzin szczegółowo przybliżają specyfikę farb akwarelowych, różne techniki ich używania, a także typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy efekt dzieła.

Kurs akwareli – plusy pracy pod okiem wprawnego instruktora

W czasach powszechności internetu nie ma problemu, żeby odnaleźć a potem obejrzeć tutoriale, które uczą malowania akwarelami. Jednakże nigdy nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie akwareli prowadzonym przez biegłego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej nauce umiejętności artystycznych istotne są wytyczne, które uczestnicy kursu otrzymują od instruktorów podczas malowania. Takie korekty pozwalają szybciej nabywać warsztat, a uczeń nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd przyczynił się do tego, że jakiś efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Co więcej praca w zespole osób o wspólnych zainteresowaniach wytwarza miłą aurę wsparcia, które jest niesłychanie istotne w stymulacji do ciągłego rozwoju twórczego. Uczestnictwo w rzeczowej ocenie ilustracji pozostałych kursantów, pomaga później we krytycznej ocenie własnych prac już zakończeniu kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]