Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Części do Citroena – gdzie je kupić?

Zamów części zamienne Citroen

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej auta w kraju nad Wisłą są doceniane z uwagi na przystępną cenę, szeroką dostępność oraz w szczególności za dużą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C7, C8, C-Elysse, Jumper, Nemo, Saxo, Xsara i Xantia. Rzecz jasna, podobnie jak auta innych marek, ulegają one awariom, więc właściciele samochodów od francuskiego producenta powinni przygotować się na to, iż z czasem będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen, które często kupujemy

To, które części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku należy na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu na skutek codziennej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji oraz olej silnikowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, wymagają także elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Jak łatwo i ekonomicznie zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co źle wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Z tej przyczyny właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie niezbędne części można nabyć za pośrednictwem internetu.

Nasze dane kontaktowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]