Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Kup bagażniki dachowe

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie wypoczynku sprzęty. Najczęściej nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom ochronę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, bo ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Miejmy jednak na uwadze, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem deski snowboardowe, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]