Uroda

Zabieg CGF – wykorzystanie czynników wzrostu w medycynie estetycznej

Sprawdź więcej informacji o zabiegu CGF w Kielcach na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/cgf-skoncentrowane-czynniki-wzrostu/.

Gdy skóra wiotczeje i powoli zaczynają pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki, sporo osób zaczyna rozmyślać jak cofnąć się bezlitosny proces starzenia się. Rewitalizacja komórek skóry twarzy, dekoltu, szyi, jak również dłoni, możliwa jest z pomocą licznych zabiegów z obszaru medycyny estetycznej, wśród których coraz większą popularnością cieszy się zabieg CGF, w którym używane są skoncentrowane czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste. Mając na uwadze fakt, iż preparaty stosowane do iniekcji skóry podczas zabiegu CGF sporządza się z krwi pacjenta, nieraz zabieg ten zestawiany jest z tzw. “wampirzym liftingiem”.

Zabieg CGF – jak sporządza się preparat ze skoncentrowanych czynników wzrostu?

Przed rozpoczęciem zabiegu CGF, specjalista pozyskuje od pacjenta ok. 30 ml krwi. Probówki z pobranym materiałem wkłada się do separatora komórkowego i odwirowuje, wcześniej wprowadzając do nich antykoagulant. Po odwirowaniu w probówkach widać wyraźnie odseparowane warstwy osocza bogatopłytkowego (CGF), komórek macierzystych CD34, osocza ubogopłytkowego (PPP), jak również krwinek, przy czym podczas zabiegu CGF potrzebne są jedynie 3 pierwsze. Specjalista przygotowuje frakcję żelową, do czego wykorzystane jest osocze ubogopłytkowe, z kolei znad wyodrębnionej warstwy krwinek pobiera czynniki wzrostu CGF wraz z komórkami macierzystymi. Finalny preparat, który wprowadza się w skórę pacjenta przy pomocy kaniuli, uzyskuje się przez wymieszanie osocza bogatopłytkowego z komórkami macierzystymi z przestudzonym żelem albuminowym.

W jakich odstępach przeprowadza się zabiegi CGF?

Zabieg CGF poprawia jędrność skóry, odżywia ją i odbuduje oraz redukuje niezbyt głębokie zmarszczki. Dzieję się tak między innymi dzięki zawartym w preparacie komórkom macierzystym, które przyczyniają się do zwiększenia produkcji włókien elastynowych i kolagenowych. Pacjenci, którzy zdecydują się na zabieg CGF, powinni mieć świadomość, że za pierwszym razem wykonuje się go trzykrotnie w sześciotygodniowych odstępach, a następnie specjaliści zalecają zabiegi przypominające średnio co 6 miesięcy.

Nasze dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]