Dbanie o zdrowie Usługi

Etapy zakładania implantów zębowych

Implanty zębowe to najlepszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich największymi atutami są względnie nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant stomatologiczny, a tak naprawdę jego ceramiczna korona, wygląda identycznie, jak naturalny ząb. Ich założenie jest także mniej przykre dla pacjenta niż założenie pełnej protezy czy mostu – nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ów zabieg i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty zębów – jak przebiega ich wstawienie?

proces wstawienia implantów stomatologicznych zaczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Równie istotne jest też pozytywne nastawienie i zapanowanie nad strachem. W następnej kolejności stomatolog dokonuje nacięcia dziąsła. Umożliwia to dotarcie do kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z technik piezochirurgii oraz odpowiednio dobranych wierteł. To niezwykle skomplikowany etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i biegłości. Precyzja ważna jest także przy wszczepieniu implantu zęba w kość. Kiedy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarz musi jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a leki znieczulające

Myśl o wszczepieniu implantu zęba rodzi u części osób obawy związane z możliwym silnym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Na szczęście lęk ten jest zupełnie bezpodstawny. Współczesna implantologia dysponuje bardzo efektywnymi lekami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo podatni na ból mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które całkowicie wyeliminuje problem stresu przed chirurgiem-stomatologiem.