profesjonalny druk 3D, drukowanie 3D Kraków
Technologie Usługi

Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, jak również przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wydrukowanego przy pomocy technologii PolyJet, SLS,SLA, DMLS, i FDM, może zamówić tę usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez specjalistów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą FDM – wielobarwne filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również opcja korzystania z filamentów w obszernej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, wygładzonej powierzchni, wyrazistych konturów oraz bardzo cienkich elementów.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

Nasze dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]