Tematyka motoryzacyjna Usługi

Inspekcja auta przed kupnem – wykryj wszystkie usterki

Nie każdy może pozwolić sobie na kupno auta prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość prosto możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji pojeżdżą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie odpowiedniej wiedzy i umiejętności diagnozowania różnego typu usterek. Większość z nas zwyczajnie ich nie ma, jednak nie znaczy to, że tacy kierowcy, kupując samochód z drugiej ręki, narażeni są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy specjalisty.

Kupno samochodu używanego – co trzeba sprawdzić?

Lista rzeczy, które potencjalny nabywca auta powinien skontrolować przed jego zakupem jest długa i obejmuje zarówno kwestie techniczne, jak i prawne. Jeśli idzie o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak oświetlenie, szyby (zwłaszcza przednia) oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, wskazujące na możliwą wypadkową przeszłość samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed nabyciem auta bezwzględnie powinniśmy też upewnić się, że nie figuruje ono w rejestrze pojazdów kradzionych.

Komu zlecić sprawdzenie auta przed zakupem?

Jak już napomknęliśmy, uzyskanie 100% pewności co do tego, że samochód jest w dobrym stanie technicznym, a konieczne naprawy nie okażą się dla naszych finansów dużym nadwyrężeniem, wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego zadanie to warto zlecić fachowcom wykonującym sprawdzenie aut przed zakupem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, warsztaty sprawdzają też historię samochodu po numerze VIN.