Usługi

Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Odnowienie mieszkania, prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu, sprzątanie piwnicy albo strychu – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najodpowiedniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zapewnić transportu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też chętnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, parkingów, boisk czy dróg wewnętrznych.