Finanse Usługi

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj ze wskazówek specjalistów

Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się zwykle powodem niemałych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę ds. finansów na etat, zaś ich właściciele nie zawsze są gotowi prawidłowo zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu czytelników – należy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług będzie zadowalający?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić w szczególności z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy gwarancję, że możliwe kontrole US nie skończą się wystawieniem kar. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto też wspomnieć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Obecnie nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się tylko cenami usług – dziwnie niskie ceny usług w wielu przypadkach oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci zdobyli stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]