Usługi

Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Tu znajdziesz szczegółowe informacje w temacie nieszczelnych okien

Na samopoczucie domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też separują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]