Branża budowlana Usługi

Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

Sprawdź, gdzie nabyć okna zabytkowe drewniane

Okna zabytkowe najczęściej wyglądają znacznie lepiej niż te wytwarzane współcześnie i są niewątpliwą ozdobą obiektów. Walory wizualne to oczywiście ich nie ostatnia zaleta, zaś na ich cenę w znacznym stopniu rzutuje także wiek. Tak jak pozostałe przedmioty zabytkowe, również okna powinny być remontowane z poszanowaniem przepisów – ich renowacji nie możemy wykonywać samemu z użyciem kupionych w markecie materiałów. Czym więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je restaurować? Kto ma prawo wykonać takie prace?

Cechy okien zabytkowych

Okna zabytkowe zazwyczaj posiadają więcej zdobień niż współczesne. Rzadko są też uchylane, a to powoduje, iż potrzebne okazują się lufciki, dzięki którym można wietrzyć mieszkanie. Okna zabytkowe, jak przed chwilą wspomnieliśmy, wykonane są zwykle z drewna – surowca, jaki ma sporo atutów, ale potrzebuje częstej konserwacji, a poza tym łatwo go uszkodzić. Dlatego tak ważne są uprawnienia osób konserwujących okna zabytkowe.

Komu powierzyć remont okien zabytkowych?

Okna zabytkowe najczęściej mają budowę skrzynkową, która wymaga najwyższych umiejętności – taki typ okna cechuje się wszak zastosowaniem wielu, obecnie już rzadko spotykanych, sposobów. W związku z powyższym, także najbardziej doświadczeni stolarze nie powinni remontować okien zabytkowych, kiedy nie mają dokumentów potwierdzających ich kwalifikacje, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w przeciwnym wypadku przyjdzie im zapłacić duże kary.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]