Dbanie o zdrowie Usługi

Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale też mają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc powiedzieć parę słów o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Współczesne techniki implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na duże zmniejszenie okresu gojenia – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne okłady, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się alkoholu, bardzo ciepłych potraw i tytoniu. Istotne jest też stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują opuchliznę i dyskomfort.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość życia chorych – z tego względu tak istotne okazuje się to, żeby wybrać właściwego lekarza. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy istotne wskazówki.