Logistyka i transport Usługi

Samolotem czy busem do Holandii – jaki transport wybrać?

Polacy są obecnie jedną z największych mniejszości w Holandii. Jeśli wierzyć badaniom, w Niderlandach mieszka już więcej niż ćwierć miliona polskich obywateli. Tak duża liczba Polonii w Holandii powoduje, iż rośnie popyt na usługi transportowe do tego kraju. Osoby organizujące podróż do państwa znanego z kanałów i wiatraków mają do dyspozycji wiele możliwości. Jak więc można podróżować z Polski do Holandii? Jaki ze sposobów będzie najwygodniejszy – podróż samolotem czy autokarem? A może bus do Holandii?

Czym dojechać do Holandii?

Sposobów na to, aby udać się w podróż do Holandii jest wiele. Najszybszy z nich to z całą pewności samolot. Przeloty do Niderlandów odbywają się na co dzień z wielu małych i dużych portów – między innymi z Wrocławia, Katowic, Warszawy, Modlina, Gdańska oraz Lublina. O wiele pokaźniejsza jest lista miast, z których wyjeżdżają autobusy rejsowe do Holandii. Te opcje posiadają jednak kilka minusów. Główny z nich to fakt, iż połączenia docierają wyłącznie do określonych przez przewoźnika miejsc. Do docelowej destynacji pasażer musi zaś dotrzeć na własną rękę.

Komfortowy bus Polska-Holandia

Aby ustrzec się takich problemów, należy postawić na transport busem. Takie rozwiązanie ma niemało plusów. Busy do Holandii w wielu przypadkach kursują w opcji door-to-door, co oznacza, że prowadzący bus podjeżdża po pasażera we określone miejsce i zawozi go tam, gdzie ten wskaże. Istotne jest też fakt, że busy z Polski do Holandii są dobrze wyposażone i zapewniają duży komfort podróży. Pasażerowie do dyspozycji mają między innymi ogrzewanie postojowe, bezprzewodowy internet, odtwarzacze filmów, klimatyzację oraz wygodne fotele i mnóstwo miejsca na nogi.