Ogrodnictwo Usługi

Stylowa posesja – zakładanie i utrzymanie trawników

Równo przystrzyżony trawnik prezentuje się elegancko i podkreśla charakter posesji. Na szczęście można skorzystać z oferty przedsiębiorstw, które profesjonalnie zajmują się dbaniem o trawniki. Kto korzysta z ich pomocy i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – jakie rodzaje roślin zazwyczaj się wykorzystuje?

Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. zespoły zamków, zarządy dróg i zieleni, różne instytucje, czy, organy publiczne, które posiadają wielkie areały przestrzeni. Do ozdobienia trawnika stosuje się wiele gatunków traw, wśród których wyróżniamy kostrzewę czerwoną rozłogową, Lolium perenne czy wierzchlinę zwyczajną. Ogromną popularnością cieszy się również trawa w rolkach, która pozwala na błyskawiczne urządzenie estetycznej posesji. Jaki rodzaj trawy wybrać? Wybór powinien zależeć od spodziewanych rezultatów, wielkości działki oraz rodzaju terenu. Gatunki z darni sprawdzają się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – zwalczanie chorób i skaryfikacja

Firmy zajmujące się zakładaniem trawników używają nowoczesnych narzędzi, które pomagają zrealizować wszystkie prace. Wśród nich wyróżniamy m. in. samochody do transportu ziemi, siewniki, koparki oraz wiele innych praktycznych urządzeń. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników przebiegają zdecydowanie szybciej. Bardzo ważne jest też nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznych linii kroplujących. Firmy zajmujące się zakładaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek czynników zewnętrznych, jak np. pogoda lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczyć można napowietrzanie, nawożenie czy odchwaszczenie, trawnik znowu wygląda pięknie.