Bezpieczeństwo i ochrona Usługi Witryny internetowe

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Uzyskaj więcej informacji o tym, jak poradzić sobie z stronami zawirusowanymi. Kliknij w to miejsce.

WordPress stał się w mijających latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość stron i sklepów internetowych działających z jego zastosowaniem liczy się obecnie w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony oparte na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania strony, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Ze witryny wychodzi niechciana poczta? Logowanie jest zablokowane? Informacje na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie pojawiły się linki do obcych Ci adresów? To zaledwie parę z możliwych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku niezbędne jest błyskawiczna reakcja w celu znalezienia przyczyn infekcji i przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa częstokroć przekracza umiejętności ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerów najlepiej zlecić profesjonalistom od tego typu zadań.

Czyszczenie malware WordPress – szczegółowy przegląd plików oraz baz danych strony

Specjaliści podejmujący się usuwania malware ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych przeprowadzają kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują kod użytych na stronie wtyczek oraz motywów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające niebezpieczeństwo dalszych ataków. Jeśli długotrwałe zainfekowanie było powodem włączenia strony do spisu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć też konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Usunięcie wszelkich następstw infekcji nie gwarantuje, iż analogiczny kazus nie powtórzy się za jakiś czas, toteż kluczowe jest okresowe aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]